8 až 160 kanálový termočlánkový systém sběru dat s USB

Upřesněte výběr produktu

Kalibrace teploty (akreditovaně, 100-1100°C)


18 480 Kč bez DPH
lze objednat - termín odeslání bude upřesněn
ks
OMEGA Engineering

Pracuje s termočlánky typu J, K, T, E, R, S, B a N. Můžete připojit až 20 modulů k jednomu PC. Měří teploty od -270 do 1820°C. Automatická kompenzace studených konců (CJC). Vysoká přesnost a rozlišení. Vzorkování až 10 záznamů za sekundu. Uživatelsky přívětivý software je součástí. USB rozhraní pro připojení k PC. Software pro Windows, MacOS, Linux a Raspbian. Více

Model# (PN): TC-08 Dodací podmínky

8 kanálový modul sběru dat TC-08 pro termočlánky je konstruován pro měření širokého rozsahu teplot, při použití různých termočlánků zakončených konektorem miniaturní velikosti. Lze měřit také jiné snímače při použití rozsahu ±70mV. S vestavěnou kompenzací studených konců (CJC) dosahuje TC-08 efektivní měřící rozsah -270 až 1820°C (skutečný rozsah teploty závisí na typu použitého termočlánku).

TC-08 může být použit s termočlánky typu J, K, T, E, R, S, B a N a výstupy mohou být sledovány ve stupních C, F nebo v mV. Přístroj má přesnost 0,2% ±0,5°C a má rozlišení lepší než 0,1°C pro většinu typu termočlánků. TC-08 se připojuje k USB rozhraní počítače s operačním systémem Windows. USB port umožňuje přímé napájení TC-08 a není tak potřeba použít externí napájecí zdroj. TC-08 je ideální pro měření teploty jak v laboratořích, tak i v průmyslových procesech.

Spojování jednotek TC-08 pomocí USB sběrnice umožňuje současně připojit až 20 jednotek TC-08 a vytvořit tak mnohakanálový systém sběru dat, při významně nižší ceně za jeden kanál, než u jiných systémů obdobné velikosti. Při nedostatku USB portů na hostitelském PC, lze využít připojení přes aktivní USB hub.

Modul TC-08 lze kombinovat s modulem pro měření s odporovými teploměry PT-104A pro vytvoření jednotného měřícího systému. K jednomu počítači lze připojit až 20 modulů jakéhokoli druhu (PT-104A nebo TC-08) a celek ovládat v dodávaném softwaru.

TC-08 vzorkuje rychlostí až 10 měření za sekundu, přičemž vysoké rozlišení zajišťuje, že TC-08 může detekovat i malé změny teplot. Vaše měření budou s termočlánkovým modulem sběru dat TC-08 jak rychlá, tak i přesná. Jednoduše připojíte TC-08 do USB portu vašeho počítače, připojíte termočlánky a jste připraveni měřit teploty.

Software

Dodávaný software pro TC-08 je velmi přehledný a uživatelsky přívětivý s jednoduchým a moderním ovládáním. Při použití většího počtu modulů TC-08 se celý systém ovládá jako jeden vícekanálový systém. Software přehledně zobrazuje v reálném čase tabulky i grafy, umožňuje exporty dat do PDF i CSV souborů. S termočlánkovými vstupy lze provádět matematické operace a vytvářet virtuální matematické kanály. Vzorkování lze nastavovat od 0,1s až po několik hodin. Ovládací software je dostupný pro různé platformy od Windows přes MacOS až po Linux Raspbian pro populární jednodeskové počítače Raspberry Pi.

V případě zájmu o kalibraci teploty si vyberte také odpovídající teplotní sondy pro požadovaný počet kanálů.

SPECIFIKACE:

Počet kanálů: 8
Čas převodu: 100 ms (termočlánek a kompenzace studeného konce)
Přesnost teploty: ±0.2% ze čtení ±0.5°C
Přesnost napětí: ±0.2% ze čtení ±10 µV
Ochrana proti přetížení: ±30 V
Maximální napětí: ±7.5 V
Vstupní impedance: 2 MOhmy
Rozsah vstupů (napěťových): ±70 mV
Rozlišení: 20-bitů
Rozlišení bez šumu: 16.25-bitů
Typy termočlánků: B, E, J, K, N, R, S, T
Vstupní konektory: miniaturní termočlánkové konektory typu SMPW
Výstupní konektor: USB (kabel délky 1,8 m je součásti dodávky)
Připojení k PC: USB 2.0 nebo vyšší
Napájení: z USB portu (musí být připojeno přímo do USB portu nebo aktivního napájeného USB hubu)
Rozměry: 201 x 104 x 34 mm
Software: součásti dodávky
Operační systémy: 32 nebo 64-bitová verze Windows 7 / 8 / 10; macOS 10.9 (Mavericks) nebo novější, jen 64-bitový; Linux, jen 64-bitový (testováno pro Red Hat, OpenSUSE a Ubuntu); Raspbian pro Raspberry Pi