Datalogger stavů a událostí s USB

Cena
3 410 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA Engineering

Model# (PN)
OM-EL-USB-5

lze objednat - termín odeslání bude upřesněn
ks

Pracuje jako datalogger změn stavů, událostí a jako čítač událostí. Akceptuje vstupní napětí až 24 Vdc nebo beznapěťové kontakty. Spouštění od stoupající a klesající hrany signálu. LED bliká při změně události / stavu. Šroubovací svorkovnice pro připojení. USB rozhraní pro konfiguraci a stahování dat. Součástí je vyměnitelná vysokokapacitní lithiová baterie, software pro Windows a měřicí kabely. Více

Datalogger OM-EL-USB-5 může zaznamenávat události (detekovat vstup a ukládat čas a datum výskytu), zaznamenávat změny stavu (podobně jako „událost“, ale také zaznamenat, když se vstup vrátí zpět do normálu) a spočítat události (spočítat počet událostí, k nimž došlo v určitém časovém období, bez informací o čase nebo datu jednotlivé události). Lze zaznamenat až 32 510 událostí nebo 32 510 změn stavu.

Události a změny stavu mohou být spuštěny buď vzestupnou hranou (napětí stoupající od nízkého k vysokému) nebo sestupnou hranou (napětí klesající od nejvyššího k nejnižšímu). Je také možné použít beznapěťové kontakty. V tomto případě namísto měření externího napětí datalogger přivede napětí na šroubové svorky a detekuje sepnutí vstupu (např. relé nebo mikrospínač). Vysoké rychlosti vzorkování  umožňují zachycení událostí rychlostí až dvakrát za sekundu a změny stavu rychlostí až čtyřikrát za sekundu. Počítání událostí může fungovat rychlostí až 100krát za sekundu (když jsou LED diody vypnuté). Datalogger je dodáván se softwarem pro Windows, měřicími kabely zakončenými krokosvorkami a lithiovou baterií s dlouhou životností, která umožňuje záznam po dobu až 1 roku. Funkčnost jednotky je indikována blikáním červené a zelené LED. Červenou LED lze nastavit tak, aby blikala při každé události.

Uživatel může snadno nastavit záznamník a stáhnout uložená data připojením záznamníku dat do USB portu počítače a spuštěním přiloženého ovládacího softwaru pro Windows. Software má snadnou instalaci a použití, běží pod Windows 7 / 8 /10. Software se používá k nastavení dataloggeru a také ke stahování dat, tvorbě grafů a exportu dat do aplikace Excel. Software umožňuje konfigurovat následující parametry: název dataloggeru, režim záznamu (události, změny stavu nebo počet událostí), spouštění při stoupání/klesání hran signálů, spouštění napětového nebo beznapěťového kontaktu, rozsah vstupního napětí, blikání červené LED diody pro změnu události / stavu, časové období pro počítání událostí (tj. například počítat počet událostí každých 10 s). Maximální počet událostí za časové období je omezen na 65 000.

Technické specifikace viz katalogový list v části "Ke stažení"