Inteligentní magneticko-indukční průtokoměr Picomag

Výrobce: OMEGA Kód produktu: Picomag Dodací podmínky

od 18 300 Kč bez DPH

Varianta neexistuje
ks

Spolehlivé měření a monitorování průmyslové, chladicí nebo teplé vody. Picomag nevyžaduje žádné vstupy a výstupy, a proto může být namontován přímo před nebo za ohyb potrubí. Současné měření průtoku, teploty a vodivosti. Časově úsporné nastavení zařízení, dokonce i v těžko přístupných místech, díky schopnosti připojení přes Bluetooth. Bezdrátový a zabezpečený přístup ke všem datům zařízení prostřednictvím intuitivní aplikace SmartBlue přes připojení Bluetooth. Flexibilní začlenění do veškerých běžně používaných sběrnicových systémů přes IO-Link. Přehledný displej s automatickým otáčením zobrazení, tj. s automatickým přizpůsobením podle montážní polohy. Více

Rozsah průtokuRozměr procesního připojení Dostupnost Cena bez DPH Množství (ks)
Inteligentní magneticko-indukční průtokoměr Picomag 0,05 až 25 l/min 1/2" lze objednat
Sledovat dostupnost
18 300 Kč
Inteligentní magneticko-indukční průtokoměr Picomag 0,1 až 50 l/min 3/4" lze objednat
Sledovat dostupnost
21 000 Kč
Inteligentní magneticko-indukční průtokoměr Picomag 0,2 až 100l/min 1" lze objednat
Sledovat dostupnost
24 450 Kč
Inteligentní magneticko-indukční průtokoměr Picomag 1,5 až 750 l/min 2" lze objednat
Sledovat dostupnost
31 200 Kč

Při měření průmyslových procesů stále roste poptávka po jednoduchých, spolehlivých a bezúdržbových nástrojích ve formátu kapesních rozměrů. Nový Picomag tyto požadavky splňuje, a to bez kompromisů. Měří nejen průtok vodivých kapalin, ale také jejich teplotu a vodivost. Picomag nabízí snadné uvedení do provozu pomocí Bluetooth prostřednictvím aplikace SmartBlue a bezproblémovou integraci systému díky technologii IO-Link. Díky tomu je Picomag připraven pro průmysl 4.0.

Magneticko-indukční měření průtoku v kapesním formátu

Díky jeho kompaktní konstrukci lze zařízení Picomag nainstalovat do jakéhokoli potrubí od průměru 50 milimetrů (2″), a to i v těsných prostorách. Na výběr je několik různých procesních připojení, jako například závit NPT, závit R, vnitřní závit, Tri-Clamp nebo Victaulic. Picomag představuje cenově optimalizované řešení pro aplikace s přednostními požadavky na vysokou opakovatelnost (±0,2 % celé stupnice), a tím spolehlivost měřených hodnot – např. pro správné měření průtoků vody nebo minimalizaci nákladů na energie u technologických zařízení.

Přehledný displej s oblastí pro diagnostické informace

Velký, snadno čitelný displej umožňuje rychlé odečítání hodnot průtoku, teploty a sumátoru. Chyby, které se během provozu vyskytnou, např. částečné zaplnění potrubí nebo překročení teplotního limitu, se zobrazují pomocí diagnostických symbolů v souladu s doporučením NAMUR NE107. Aby byla zaručena optimální čitelnost, zobrazení se automaticky otáčí podle polohy instalace. A v neposlední řadě lze pouhým poklepáním na zařízení vyvolat a sledovat parametry nastavení. 

Bezdrátové nastavení a uvedení do provozu přes připojení Bluetooth

Díky připojení přes Bluetooth je možné provádět nastavení nebo stahovat data bezdrátově na vzdálenost až 10 metrů i v těžko přístupných místech instalace. Bezplatná aplikace SmartBlue poskytuje uživateli možnost rychlého a snadného procházení všemi funkcemi zařízení i diagnostiky. Je možné uložit konfigurace zařízení a nahrát je na jiné zařízení Picomag. Pro archivaci a přenos lze konfigurace exportovat jako soubor PDF.

Optimální začlenění do systému díky technologii IO-Link

Dalším významným prvkem je digitální přenos dat k systémům procesního řízení prostřednictvím technologie IO-Link. Tento komunikační standard lze kombinovat se všemi běžnými sběrnicovými systémy, a nabízí tak maximální flexibilitu z hlediska instalace do stávající infrastruktury. Zařízení IO-Link master umožňuje neomezený přístup k datům v rámci celé řídicí místnosti. Mezi další výhody patří automatický přenos parametrů po výměně zařízení a rovněž nenáročnost zapojení v porovnání s konvenčními způsoby připojení.

SPECIFIKACE

Max. chyba měření, objemový průtok: ±0,8 % o. h. ±0,2 % h. c. s.
Měřicí rozsah: až 750 l/min
Teplotní rozsah média: −10 až 70°C
Krátkodobě přípustná teplota, maximálně jedna hodina: 85°C
Opakování nejdříve po čtyřech hodinách
Max. procesní tlak: 16 bar
Materiály smáčených částí: PEEK, nerezová ocel, FKM, EPDM
Elektrody: 1.4404/316L

Kompletní informace o nabízených provedeních naleznete v katalogovém listu (PDF) viz část "Ke stažení".