Rotametr pro plyny i kapaliny

Cena
od 4 500 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA Engineering

Kód produktu
FLD_series

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Rotametry s přímým odečtem pro vzduch, vodu, N2, H2, CO2, Ar, He a O2. Měřicí trubice, které poskytují stabilní a přesné odečty. Integrovaná lupa v přední části krytu pro zvýšení rozlišení při čtení hodnoty. Zaměnitelnost průtokových trubek a plováků. Více

Rotametry série FLD jsou navrženy pro přímé odečítání hodnot průtoků. Jde o přesný přístroj ztělesňující jednoduchost, všestrannost a hospodárnost klasického rotametru. Je zvláště vhodný pro měření nosných plynů v chromatografii, indikaci a regulaci plynů ve výrobních procesech, měření kapalin a plynů v laboratořích, měření v průmyslových provozech, pro indikaci průtoku a hladiny atd. Rotametry jsou dodávány kompletně smontované a obsahují standardní montážní armatury s možností výběru materiálu a možností volby vestavěného regulačního ventilu.

Způsob montáže na panel lze změnit na montáž na stůl pomocí volitelného akrylového stativu FLTR-1. Stativ má zabudovanou vodováhu a nivelační šrouby.

Rotametry se dodávají s vestavěnými 6-otáčkovými jehlovými ventily, vysoce přesnými 16-otáčkovými dávkovacími ventily s „nestoupajícím dříkem“ nebo bez ventilů. Vyšší cena ventilů s vysokým rozlišením je opodstatněná, pokud je žádoucí vysoká citlivost řízení a rozlišení - zejména ve spojení s měřicími trubicemi pro velmi nízké průtoky.

Obecně se pro měření plynu doporučuje, aby byly ventily umístěny na vstupech (dole), pro kapaliny mohou být ventily umístěny buď na vstupech nebo výstupech (nahoře). U vakuových aplikací musí být ventily namontovány na výstupech. Pokud není u objednávky uvedeno jinak, budou rotametry odeslány s ventily namontovanými na vstupech.

Rotametry série FLD jsou dostupné pro vzduch, vodu, argon, hélium, oxid uhličitý, vodík, dusík a kyslík.

On-line konfigurátor nemusí obsahovat všechny dostupné možnosti provedení. Pokud nenaleznete co hledáte, prosím kontaktujte nás.

SPECIFIKACE

Standardní přesnost: ±5% z plného rozsahu (FS)
Opakovatelnost: ±0.25%
Využitelný rozsah průtoku: 10:1 minimálně
Maximální provozní tlak: 200 psig / 13.8 barů
Maximální provozní teplota: 121°C

Konstrukce
Průtokové trubice: silnostěnné borosilikátové sklo
Plováky: sklo, červený safír, nerezová ocel typu 316, karboloy a tantal
Výběr montážních fitinků v kontaktu s médiem: hliník, černý elox nebo nerezová ocel typu 316
Boční panely: hliník, černý elox
Čelní panel: polykarbonát s podélnou lupou pro lepší rozlišení při čtení hodnot
Zadní panel: tloušťka 1/8', bílý, akryl
O-kroužky: Buna o-kroužky v hliníkových a mosazných modelech. FKM o-kroužky v modelech z nerezové oceli.
Volitelně: perfluoroelastomer a EPR
Připojení: 1/8 NPT vstupní a výstupní šroubení

Kompletní informace o nabízených provedeních naleznete v katalogovém listu (PDF) viz část "Ke stažení".