Ultra miniaturní chytrý infračervený snímač teploty

Cena
od 5 440 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA Engineering

Kód produktu
SP-001-2-SERIES

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Plně integrované mikroprocesorem řízené řešení chytrého digitálního snímače. Robustní, kompaktní a snadno instalovatelný snímač s krytím IP67. Rychlé připojení pomocí technologie Plug-n-Play a snadné nastavení pomocí bezplatného softwaru SYNC. Snadné připojení v průmyslovém prostředí pomocí standardního konektoru typu M12. Lokální záznam dat přímo v chytrém snímači. Volitelné digitální I/O piny konfigurovatelné pro alarmy, spínací vstupy a řídicí signály. K dispozici s optikou 10:1 nebo 6:1. K provozu je nutné rozhraní IF-001 USB (kabelové rozhraní) nebo bezdrátové rozhraní série XW. Více

Chytrá IR teplotní sonda od Omegy je miniaturní infračervený snímač, který měří bezdotykově povrchovou teplotu pevných látek nebo kapalin. Může měřit nekovové povrchy mezi -70 až 380°C. Je také vybaven integrovaným senzorem pro měření okolní teploty samotné sondy. Materiály včetně papíru, tlustých plastů, gumy, potravin a organických materiálů, stejně jako lakované kovy a hodně znečištěné, rezavé nebo mastné povrchy, jsou měřeny přesně, bezpečně a čistě.

Chytrá sonda je vestavěna v robustním a kompaktním pouzdru z nerezové oceli o rozměru 12 x 67 mm s krytím IP67 (NEMA 6). Je navržena pro náročné průmyslové použití, přičemž zabírá minimální prostor pro snadnou instalaci. Mezi standardní funkce patří: snadná konfigurace pomocí bezplatného konfiguračního softwaru Sync, nastavitelná emisivita a filtrování, široký rozsah provozních teplot od -40°C do 85°C.

Technologie OMEGA Smart Core

Do chytré sondy jsme integrovali pokročilou sadu elektroniky zaměřené na IIoT s názvem OMEGA Smart Core. Tyto funkce umožňují rychlé připojení pomocí technologie plug and play, poskytují plnou kontrolu nad alarmy a notifikacemi, zajišťují zabezpečení a záznam dat.

Omega Enterprise Gateway

Díky podpoře OEG jsou chytré sondy ideální pro monitorování technologických procesů a aplikace prediktivní údržby. Sondy mohou být připojeny k PC nebo serveru, kde je spuštěn software OEG pro zobrazení dat, dlouhodobý záznam dat, sledování alarmů a další analýzu měřených dat. OEG je k dispozici také bez komponenty OPC UA/DA jako standardní bezplatná verze.

Varianty

Chytrá IR teplotní sonda je k dispozici se dvěma možnostmi optického zorného pole, buď 6:1 nebo 10:1. K dispozici jsou také verze se 2 konfigurovatelnými digitálními I/O piny. Mohou být konfigurovány buď jako vstupy nebo výstupy a lze je použít pro nesčetné množství aplikací, včetně řídicích relé, fyzických alarmů nebo snímání suchých kontaktů, jako jsou například dveřní spínače. SP-001 může být konfigurován tak, aby fungoval jako edge řadič, generující lokální výstražné a řídicí signály na základě vstupů ze snímačů.

P/N FOV Digitální I/O piny Popis
SP-001-0 6:1 NE Chytrá IR sonda, zorné pole 6:1
SP-001-1 6:1 2x Chytrá IR sonda, zorné pole 6:1, s digitálními I/O piny
SP-002-0 10:1 NE Chytrá IR sonda, zorné pole 10:1
SP-002-1 10:1 2x Chytrá IR sonda, zorné pole 10:1, s digitálními I/O piny

Komunikační rozhraní

Chytrá IR teplotní sonda vyžaduje pro svou činnost komunikační rozhraní. K dispozici jsou následující kabelové i bezdrátové možnosti rozhraní:

P/N Popis
IF-001-0 USB komunikační rozhraní
XW-ED 2.4 GHz bezdrátové rozhraní
XW-ED-PRO 2.4 GHz bezdrátové rozhraní, edge řadič

Příklad konfigurace chytré sondy pomocí softwaru SYNC

SPECIFIKACE:

Temperature Range: -70 to +380°C
Accuracy @ Ambient of 0-50°C: 1°C or 1% of reading, whichever is greater
Accuracy Over Entire Ambient Operating Range: 4°C or 3% of reading, whichever is greater
Repeatability: 1°C or 1% of reading
Emissivity: 0.01 to 1.00, software adjustable
Response Time: 30 to 1500 msec, adjustab
Spectral Response: 5.5 to 14 microns
Field of View: SP-001 is 6:1; SP-002 is 10:1

Construction: Stainless Steel
Thread Mounting Dimensions: 12 OD x 114 mm L
Weight: 35 g
Environmental Rating: NEMA 6, IP67
Acceleration Test: 10 g (10 to 500Hz)
Operating Temperature: -40 to 85°C (less than 95% RH, non-condensing)

Agency Approvals: CE, EMC 2014/30/EU, LVD 2014/35/EU
Compatibility: Compatible with OEG and SYNC configuration software