Flexibilní ohřívač izolovaný silikonem a skelným vláknem

Novinka
Cena
4 040 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA Engineering

Model# (PN)
SRFRA-SRFGA

lze objednat - termín odeslání bude upřesněn

Lehké, tenké a flexibilní ohřívače. K dispozici s výkonem 2.5, 5 a 10 W/in2. Provozní teplota -56°C až 232°C. Leptaná fólie. Kulaté nebo obdélníkové tvary. Volitelně samolepící vrstva s tlakovou odolností (PSA). Více

Flexibilní ohřívače série SRFRA a SRFGA jsou izolované silikonovým kaučukem a skelným vláknem a mohou zlepšit přenos tepla a urychlit zahřívání tam, kde je vyžadováno řízené vytápění ve stísněných prostorách. K dispozici jsou dvě provedení topného okruhu: leptaná fólie nebo vinutý drát. Ohřívače s prvky ve tvaru leptané fólie jsou k dispozici u modelů, kde je rozměr délky nebo šířky menší než 254 mm. Všechny ostatní ohřívače, kde rozměry délky i šířky přesahují 254 mm, používají konstrukci topného prvku vinutého drátem.

Vliv hustoty energie: jemné zahřívání se nejlépe provádí s 2,5 W/in2. Vynikající víceúčelová jednotka je 5 W/in2. Rychlého zahřátí a vysoké teploty je dosaženo použitím modelu s výkonem 10 W/in2; teplota však musí být řízena, protože může být překročen bezpečný limit maximální provozní teploty 232 °C.

Aplikace

- Ochrana proti zamrznutí
- Nízkoteplotní trouby / pece
- Systémy doprovodného otápění
- Kontrola viskozity
- Odvlhčování motorů a řídicích zařízení

SPECIFIKACE:

Výkon: 5 až 1440 W
Napájení: 115 nebo 230 Vac
Hustota energie: 2.5, 5 a 10 W/in2
Přívodní vedení: délka 305 mm, izolace PFA (Teflon)
Tloušťka: 0.040" (mimo výstup přívodního vedení)
Dielektrická pevnost: 1250 Vac
Maximální teplota:
ohřívače se samolepící vrstvou bez tlakové odolností - 232°C
ohřívače se samolepící vrstvou s tlakovou odolností - 149°C
Minimální teplota: -56°C

UPOZORNÉNÍ:
Pokud jsou produkty nesprávně používány nebo instalovány nekvalifikovaným personálem, může dojít k požáru a úrazu elektrickým proudem. Další varování viz dokumenty dodané s ohřívačem.