Odporový topný drát, 1000°C max. (60% Nikl, 16% Chrom)

Cena
od 380 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA

Kód produktu
NI60

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Odolává vysokým teplotám až do 1000°C. Rychlé zahřívání, dlouhá životnost. Odolný proti korozi. Používá se k výrobě přímých nebo spirálových odporových ohřívačů. K dispozici cívky délky 15, 60, 150 a 300 m. Více

Drát NIC60 je světový standard pro elektrický odporový drát. Je to slitina 60% niklu a 16% chromu (+ocel) a je uznávaným materiálem pro topná zařízení pracující až do 1000°C. To zahrnuje většinu domácích topných zařízení s připojitelným napájecím kabelem a topné jednotky se středními teplotami, které nevyžadují nadstandardní kvalitu slitiny NIC80 (80% Nikl / 20% Chrom).

Kromě toho, že se Nikl-Chrom 60 běžně používá při elektrickém ohřevu, je široce používán v průmyslových aplikacích pro reostaty a odporové jednotky. Jedná se o kompaktní jednotky schopné odolat silnému přetížení a zkratům bez poškození nebo přerušení obvodu.

Díky vynikající odolnosti proti korozi je Nikl-Chrom 60 velmi užitečný i pro jiné účely než jen pro elektrické vyhřívání. Koše na máčení kyselin, nádoby na kyanidové kalení a moření, filtrační tkanina, drátěné pletivo, šrouby a matice představují několik reprezentativních příkladů využití.

Kompletní informace o nabízených provedeních naleznete v katalogovém listu (PDF) viz část "Ke stažení"