Precizní teplotní a procesní regulátor série Platinum

Běžně skladem
Cena
od 9 910 Kč bez DPH

Výrobce
OMEGA Engineering

Model# (PN)
CNPt

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Vysoký výkon (vzorkování 20x za vteřinu), vysoká přesnost. Velice všestranný a přesto s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Plný autotune PID s fuzzy logic adaptivním ovládáním. Až 99 programů s 16 rampami, prodlevami a řetězením. Nově k dispozici včetně vstupů pro vážní čidla, 6-místného displeje a aktualizovaným softwarem. Odpadá potřeba nastavovat propojky, zcela softwarově konfigurovatelný. USB komunikace standardně na každém modelu. K dostání jsou samostatně také verze panelový zobrazovač a zobrazovač s alarmem. UL a cUL certifikace. Více

Série PID regulátorů řady Platinum fungující na bázi mikroprocesoru nabízí nepřekonatelnou rozmanitost při měření procesních veličin. Vedle vysokého výkonu a univerzálnosti bylo naším cílem vytvořit také produkt, který je možno jednoduše nastavit a používat. Nutnost použít pro konfiguraci propojky odpadá díky automatickému rozpoznání hardwarové konfigurace. Automatické rozpoznání firmwaru umožnuje, aby se sám automaticky aktualizoval podle toho, který rozpoznaný hardware je v dané konfiguraci využíván (položky v menu týkající se nepoužívaného hardwaru nejsou zobrazeny). V nabídce jsou velikosti DIN 1/32, 1/16 a 1/8, přičemž modely s velikostí DIN 1/16 a 1/8 lze nakonfigurovat s dvojitým displejem. Velikosti 1/8 DIN mohou být vybaveny 4 nebo 6 místným displejem.

Na každé jednotce si může uživatel zvolit typ vstupu z 9 termočlánku (J, K, T, E, R, S, B, C, a N), odporových teploměrů Pt (100, 500 nebo 1000 Ohmů a to buď s křivkou 385, 392 nebo 3916), termistoru (2250 Ohmu, 5K Ohmu, a 10K Ohmu), stejnosměrného napětí, stejnosměrného proudu nebo vstup pro vážní čidla. Plně bipolární napěťové či proudové vstupy lze virtuálně konfigurovat na jakékoliv uživatelské jednotky, a to s volitelnou desetinnou tečkou, což je ideální pro použití v případě měření tlaku, průtoku či jiných fyzikálních veličin.

On-line konfigurátor nemusí obsahovat všechny dostupné možnosti provedení. Pokud nenaleznete co hledáte, prosím kontaktujte nás.

Zdarma dostupný konfigurační software a Windows ovladač pro sérii PLATINUM

- Úplná konfigurace všech funkcí a parametrů PLATINUM série
- Automatické připojení pomocí USB rozhraní
- Uložení konfigurace PLATINUM regulátoru do souboru v počítači
- Měření v grafu včetně záznamu dat

 

Stáhnout PLATINUM konfigurátor a USB ovladač pro Windows

Video ukázka práce s konfiguračním programem série PLATINUM

Řízení je ovládáno pomocí ovládacích režimů on/off, PID nebo topení/chlazení. PID řízení lze optimalizovat pomocí funkce autotune; adaptivní fuzzy logic režim ladění navíc umožnuje, aby byl PID algoritmus neustále optimalizován. Zařízení nabízí až 16 segmentů ramp a prodlení na rampu s přídavnými kroky pro každý segment. Vytvořit lze až 99 programů ramp a prodlení, řetězení programu přináší jedinečnou flexibilitu programování. Dále je možno konfigurovat vícenásobné nad/pod, hi/lo a pásmové alarmy s použitím absolutních nebo odchylkových spouštěcích bodů.

Regulátor teploty série Platinum je dodáván s velkým, tříbarevným, programovatelným LED displejem s devíti segmenty. Displej je schopen měnit barvy a/nebo stavy určených výstupů pokaždé, když je spuštěn alarm. K dispozici je několik konfigurací mechanického relé, SSR, stejnosměrného pulzu, analogového napětí nebo proudu. Každá jednotka je standardně vybavena USB sběrnicí, která je využívána pro aktualizaci firmwaru, správu konfigurace a přenos dat. Volitelně lze jednotky dodat také s ethernetovým komunikačním portem (pouze pro modely 1/16 DIN a 1/8 DIN) a nebo s porty pro sériovou komunikaci RS232/RS485. Analogový výstup je plně škálovatelný a lze jej konfigurovat jako proporcionální regulátor nebo pro přenos (retransmission). Dodávaný napájecí adaptér akceptuje sítové napětí 90 až 240 Vst. Verze pro nízké napětí akceptuje napájení 24 Vst nebo 12 až 36 Vss. Přidané vlastnosti, které obvykle najdete u mnohem dražších regulátorů, z tohoto zařízení činí nejvýkonnější produkt své třídy. Mezi zmíněné standardní přídavné funkce patří: dálkově nastavitelná žádaná hodnota pro kaskádovou regulaci, hi-hi/lo-lo funkce alarmu, externí latch reset, externí spuštění programu rampy a prodlení, kombinovaný ovládací režim topení/chlazení, uložení a přenos konfigurace a ochrana konfigurace uživatelským heslem.

Vestavěný ethernet a sériová komunikace RS232/485

Volitelné příslušenství ve formě ethernet rozhraní na modelech 1/16 a 1/8 DIN jednotkám umožnuje přímé připojení do sítě ethernet a přenos dat prostřednictvím standardních TCP/IP paketů a poskytování vestavěných webových stránek přes lokální počítačovou síť (LAN) či Internet. Mezi další volitelné příslušenství se řadí komunikační rozhraní RS232 či RS485 s ASCII příkazy nebo protokolem MODBUS®. Všechny tři typy komunikačních rozhraní lze instalovat a aktivovat současně.

LabVIEW™ ovladač

Pro sérii Platinum je dostupný LabVIEW™ ovladač, který slouží ke komunikaci s regulátory pomocí Modbus RTU/ASCII a Modbus TCP protokolu. Ovladač umožnuje jednoduše přistupovat k měřeným datům, ke konfiguraci a dalším funkcím regulátoru série Platinum.

LabVIEW™ driver zjednodušuje tvorbu zákaznických vizualizačních aplikací, vývoj softwaru a celkově zjednodušuje ovládání zařízení. Pomocí LabVIEW ovladače může zákazník rychleji vyvinout a nasadit vlastní testovací a měřící aplikace.

DasyLab

Série PLATINUM také podporuje snadno použitelný software DasyLab, který řeší složité problémy při řízení průmyslových procesů tím, že vám umožní pracovat s vývojovými diagramy přímo na obrazovce vašeho počítače. Vysoká přesnost vstupu, pokročilá kontrola procesu, rozšířená schopnost sekvencováni a flexibilní výstupní možnosti regulátoru Platinum lze snadno integrovat díky bohaté sadě funkčních modulů, které poskytuje software DasyLab. Software DasyLab může být integrován prostřednictvím sériového, ethernetového nebo USB rozhraní.

Software: Omega Enterprise Gateway (OEG)

- monitoring procesu a záznam dat v režimu 24/7
- integrace s vaším podnikovým systémem pomocí OPC UA/DA

Firmware:

Stáhnout aktuální verzi firmwaru pro regulátory PLATINUM série

Porovnání s konkurencí

PLATINUM série

Vs konkurence

Benefity

Vzorkování vstupu až 20 vzorku za sekundu s 24-bit ADC převodníkem

Nejlepší ve své třidě

Vylepšené řízení průmyslových procesů, jako je regulace průtoku nebo hmotnosti v podnikové automatizaci a zpracovatelském průmyslu.

Až 99 programu ramp a prodlení, 16 segmentu ramp, včetně řetězení programu, které přináší jedinečnou flexibilitu programování

Nejlepší ve své třídě

V kombinaci s vysokou přesností měření, poskytuje přesné ovládání v aplikacích jako je zpracovávání plastů, potravin a keramiky.

Příslušenství:

PT-USB-ADAPTER, který je dodáván s každou jednotkou, lze zapojit do regulátoru a používat jej se standardním USB 2.0 flash diskem.

PT-USB-CABLE je USB konektor s kabelem pro montáž do panelu a krytím NEMA4. Kabel je dlouhý 300 mm a spojuje USB port regulátoru série Platinum s Vaším ovládacím panelem. Součástí balení je ochranná záslepka koncovky USB, pokud není využívána.

PT-USB-1 je oboustranný USB flash disk s kapacitou 1 GB. Je opatřen standardním USB konektorem na jednom konci a mikro USB konektorem na druhém konci. Využijete jej pro přenos souborů mezi Vašim PC a jednotkou série PLATINUM.

PT-USB-CABLE   PT-USB-1


Kompletní informace o nabízených provedeních naleznete v katalogovém listu (PDF) viz část "Ke stažení"

Možnosti konfigurace modelu:

CN(1)-(2)-(3)-(4)-(5)-(6)

(1) Velikost / Displej vybrat z:
32PT pro velikost 1/32 DIN a jednoduchý 4-místný displej
16PT pro velikost 1/16 DIN a jednoduchý 4-místný displej
16DPT pro velikost 1/16 DIN a dvojitý 4-místný displej
8PT pro velikost 1/8 DIN a jednoduchý 4-místný displej
8DPT pro velikost 1/8 DIN a dvojitý 4-místný displej
8EPT pro velikost 1/8 DIN a jednoduchý 6-místný displej

(2) Konfigurace výstupů vybrat z:
-330 pro 2x SPDT přepínací mechanické relé
-220 pro 2x SSR relé
-304 pro 1x SPDT přepínací mechanické relé a 1x DC pulsní výstup
-305 pro 1x SPDT přepínací mechanické relé a 1x analogový výstup
-440 pro 2x DC pulsní výstup
-224 pro 2x SSR relé a 1x DC pulsní výstup
-225 pro 2x SSR relé a 1x analogový výstup
-144 pro 1x SPST spínací mechanické relé a 2x DC pulsní výstup
-145 pro 1x SPST spínací mechanické relé a 1x DC pulsní výstup a 1x analogový výstup
-444 pro 3x DC pulsní výstup
-445 pro 2x DC pulsní výstup a 1x analogový výstup

(3) Izolovaný výstup vybrat z:
Nic neinstalováno
-006 pro jeden izolovaný analogový výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-110 pro 2x SPST relé (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-116 pro 2x SPST relé a jeden izolovaný analogový výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-220 pro 2x SSR výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-226 pro 2x SSR výstup a jeden izolovaný analogový výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-770 pro 2x DC pulsní výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)
-776 pro 2x DC pulsní výstup a jeden izolovaný analogový výstup (jen pro jednotky velikosti 1/8 DIN)

(4) Sériová komunikace vybrat z:
Nic bez sériové komunikace
-C24 pro RS232 / RS485 komunikaci

(5) Ethernet komunikace vybrat z:
Nic bez ethernet komunikace
-EIP pro ethernet komunikaci a vestavěný web server (nelze u jednotek velikosti 1/32 DIN)

(6) Napájení vybrat z:
Nic 90 až 240 Vac
-DC pro 12 až 36 Vdc

Všechny kombinace nemusí být správné.
Kontaktujte nás pro nabídku konkrétní specifikace.